
12 czerwca 2026 r. do naszego przedszkola przybyli panowie leśniczy z Nadleśnictwa w Taczanowie. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zaprezentowanie munduru , zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania leśnych zwierząt w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka, a także zapoznanie dzieci z rosnącymi w lesie drzewami.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych oraz 1 klasa wraz z nauczycielkami. Leśniczy opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej okazji skorzystały. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania idei proekologicznych, dzięki czemu dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami w okresie zimowym. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcia i podziękowaliśmy za mile spędzony czas.
Dziękujemy za przybycie i tak ciekawe spotkanie. (N. Matyjasik)