Sunday, 12.4.2026
Name days: Damian / Andrzej / Juliusz
Go to front page Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Error message

  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in element_children() (line 6608 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6065 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6075 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#children' in drupal_render() (line 6113 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).
  • Warning: Illegal string offset '#printed' in drupal_render() (line 6120 of /home/noweskalmierzyce/noweskalmierzyce.pl/includes/common.inc).

Pierwszy dzień wiosny

Printer-friendly versionSend to friendPDF version

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był pełen radości, kolorów i wspólnej zabawy. Tego dnia uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, ponieważ obchodziliśmy „dzień bez plecaka”. Zamiast tradycyjnych tornistrów książki i przybory szkolne przyniesione zostały w bardzo pomysłowy sposób – pojawiły się walizki, koszyki, pudełka, a nawet… deskorolka i opona!
Dodatkowo, w ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, uczniowie założyli kolorowe, nie do pary skarpetki, wyrażając w ten sposób solidarność i wsparcie dla osób z trisomią 21. Korytarze naszej szkoły wypełniły się barwami i pozytywną energią.
Punktem kulminacyjnym dnia była drużynowa gra terenowa „Tropem wiosny”. Uczniowie, podzieleni na zespoły, wyruszyli na poszukiwanie oznak nadchodzącej pory roku. Na ich drodze czekały różnorodne zadania związane z wiosną – zarówno sprawdzające wiedzę, jak i wymagające sprytu oraz współpracy. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Po zakończeniu gry odbyło się rozstrzygnięcie tygodniowego konkursu, w którym uczniowie każdego dnia ubierali się w inny, wcześniej ustalony kolor. Największym zaangażowaniem wykazały się klasy 1 oraz 6 – to właśnie ich uczniowie codziennie pojawiali się w odpowiednich barwach, dzięki czemu zdobyli słodki upominek.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Samorządu Uczniowskiego, który zaplanował i zorganizował ten wyjątkowy, wiosenny dzień. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy wspólnie świętować w tak radosnej i inspirującej atmosferze. (M. Kasprzak) 

Galeria Zdjęć