Sunday, 17.1.2021
Name days: Antoni / Kamil / Teodor
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Świąteczne pierniki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 07.12.20r. w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci z gr. 3,4 – latków dekorowały świąteczne pierniki. Przedszkolaki  zapoznały się ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie dzieci ozdabiały pieniki za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek. Na koniec była oczywiście degustacja. Maluszki zrobiły też piękne rysunki „Świątecznego piernika”. NM 

Galeria Zdjęć