Saturday, 24.10.2020
Name days: Rafał / Marta / Marcin
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Święto Drzewa

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 9 października obchodziliśmy Święto Drzewa.  W grupie starszaków  od samego rana drzewo było w centrum zainteresowania. Dzieci  szukały odpowiedzi na pytania: komu jest ono potrzebne?, co mu zawdzięczamy? co  daje człowiekowi i zwierzętom?  Dzięki historyjce obrazkowej „Jak rośnie las?” dowiedziały się, że drzewo rośnie bardzo wolno, co zilustrowały w zabawie ruchowej. Dostrzegły też, że można zniszczyć je bardzo szybko, obiecały, że będą dbać o drzewa, szanować je i bronić.  Chętnie podjęły aktywność plastyczną i wykonały drzewa w jesiennej szacie. Przedszkolaki wyposażone w lupy obserwowały drzewa rosnące w najbliższej okolicy i z wielkim entuzjazmem wymieniały się spostrzeżeniami. Porównywały grubość drzew, ich wysokość. Dostrzegły te liściaste i te iglaste. Postanowiły też wsadzić do doniczki żołędzia i kasztana z nadzieją, że będą mogły obserwować kiełkowanie i wzrost tych roślin. To był bardzo ciekawy dzień, przyczynił się do budowania wrażliwości na piękno przyrody, a także na dobre i złe zachowania względem niej. (B.S.)

 

 

 

Galeria Zdjęć