Sunday, 29.11.2020
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy święto narodowe – Święto Niepodległości.

Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które odbyło się we wtorek 10 listopada dla patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Tego dnia dzieci były ubrane na biało czerwono. Rozmawialiśmy o barwach narodowych, symbolach narodowych jak wygląda flaga Polski oraz godło. Śpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego. Następnie na dużym brystolu mieliśmy namalowaną Polskę  i czerwoną farbką odbijaliśmy rączki na niej. Dzieci wyklejały też flagi na biało - czerwono z kolorowego papieru. Na koniec dnia zjedliśmy rogaliki Marcinkowskie.

Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.  NM

Galeria Zdjęć