Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Marzycielska poczta”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W tym roku przedszkolaki biorą udział w akcji charytatywnej „Marzycielska poczta”. Z okazji zbliżających się świąt przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla Nikoli, dziewczynki, którą wybrały starszaki spośród wszystkich chorych dzieci mających profile na stronie akcji. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do tworzenia kartek czerpiąc radość z możliwości obdarowania nimi poznanej dziewczynki. Do kartek dołączyliśmy życzenia: wspaniałych Świąt pełnych miłości, radości i nadziei oraz pomyślnego Nowego Roku. Wszystkie kartki spakowaliśmy do pojemnika – kotka wykonanego przez mamę Franka, specjalnie dla naszej Nikoli. Dołączyliśmy legendę o pochodzeniu nazwy Kotowiecko. Udział w takiej akcji  uczy pomagać, uwrażliwia na trudną sytuację rówieśników, jest swoistą lekcją empatii. Korespondencja  niesie wsparcie psychiczne chorym dzieciom w walce i zmaganiach z chorobą, sprawia im olbrzymią radość, rozprasza uczucie samotności, na tym polega idea „Marzycielskiej Poczty”. Akcję „pisania listów” będziemy na pewno kontynuować. (B.S.)

Galeria Zdjęć