Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

„Nasze skamieliny” - prace z masy solnej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 26.02.20 r. przedszkolaki z grupy maluszków miały okazję przygotować wraz z nauczycielkom masę solną. Dzieci wsypały do miski mąkę i sól , następnie wymieszały z wodą wszystko do uzyskania gładkiej konsystencji.  Każde dziecko otrzymało kulkę masy solnej wyrabiając ją tworzyło ślady dinozaurów oraz inne odciski. Gdy masa solna już zrobiła się twarda każde dziecko pomalowało ją wg uznania. Takie  zajęcia dostarczyły maluszkom  wiele radości i nauczyły jak wykonać rzeźbę  z masy solnej, rozwijały także sprawność manualną u dzieci. (N.M.)

Galeria Zdjęć