Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Andrzejki w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 29 listopada w przedszkolu zorganizowaliśmy Andrzejki. Przedszkolaki znalazły się w magicznym świecie wróżb, poznały pochodzenie tej tradycji i w atmosferze tajemniczości, rozbudzonej ciekawości wesoło się bawiły. Na początek nauczyły się zaklęcia i wypowiadając je rzucały pieniążki do „studni” z wodą , by wszystkie wróżby i marzenia się spełniły. Dzieci poznały magiczne znaczenie liczb, kolorów, owoców, symbolicznych przedmiotów. Odgadywały, kogo darzą sympatią , co je czeka w przyszłości, jaki zawód wybiorą. Wróżby przeplatane były pląsami, zabawami z balonami, a także poczęstunkiem – niespodzianką przygotowanym przez rodziców. Choć zabaw andrzejkowych  nie można traktować całkiem serio, to dostarczyły one wielu emocji i bogatych przeżyć, były okazją do wesołej zabawy, a o to nam przecież chodziło. (B.S.)

Galeria Zdjęć