Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Co wiemy o kotach?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 17 lutego przedszkolaki włączyły się w obchody Dnia Kota. Zbierały informacje na temat tego zwierzątka i uczestniczyły w „kocich zabawach”. Starszaki z zainteresowaniem słuchały kocich ciekawostek, poznały kocie zwyczaje. Wspólnie projektowały grupowy portret kota z zasłoniętymi oczami. W zabawie „Gdzie jesteś kotku?” doskonaliły umiejętność prawidłowego posługiwania się określeniami położenia. Był też czas na bajkę z kotkiem w roli głównej i zabawy kotków na ekranie. Dużo czasu pochłonęły zabawy plastyczne. Dzieci obrysowały szablony masek, wycięły je i ozdobiły według własnych pomysłów, a następnie wykorzystały w zabawie. Wykonały także „Kotka z papierowej torebki”. Działalność twórcza przyniosła im wiele radości. Dzień był więc pełen wrażeń, uwrażliwiał na los kotków, szczególnie tych porzuconych, bezdomnych, rozwijał opiekuńczy stosunek do nich i uczył odpowiedzialności. (B.S.)

Galeria Zdjęć