Sunday, 29.11.2020
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Drzewo wdzięczności i życzeń dla powstańców warszawskich!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz kolejny zaangażowaliśmy się w ogólnopolską kampanię „BohaterON – włącz historię!” na rzecz powstańców warszawskich. Akcja ma na celu upamiętnienie heroicznej walki Polaków podczas Powstania Warszawskiego i uwrażliwienie młodych ludzi na wartości patriotyczne. Naszym tegorocznym pomysłem było namalowanie drzewa wdzięczności i życzeń, które ozdobiliśmy sercami w kolorach narodowych – białym i czerwonym. Na sercach zapisywaliśmy to, co podpowiadało nam właśnie serce: słowa wdzięczności i życzenia dla naszych powstańców. Symboliczne drzewo natomiast to żywa pamięć o historii Polski w nas. Niezmiernie cieszy nas fakt, że w akcję zaangażowały się po raz pierwszy przedszkolaki. Oczywiście tradycyjnie w kampanię włączyli się uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami, którzy przybliżyli swoim podopiecznym realia powstania warszawskiego. Nasi wychowankowie przygotowali 70 serc i tym samym pobili rekord sprzed dwóch lat, kiedy udało się wysłać 45 kartek. Rekord został wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów, a drzewo przekazane do rąk powstańców. (U.A.) 

Galeria Zdjęć