Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Drzewo - zielony skarb

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 10 października zajęcia przedszkolaków poświęcone były drzewom,  a to dlatego, że w tym właśnie dniu obchodzone jest Święto Drzewa. Dzieci metodą „burzy mózgów” zastanawiały się: komu potrzebne są drzewa?, jak ważne są one dla człowieka? Przedszkolaki za pomocą różnych zmysłów rozpoznawały dary pochodzące z  drzew,  wykorzystały je w zabawach.  Uważnie wysłuchały opowiadania pt. „Dwa drzewa”,  uświadomiły sobie, jak wiele złego może uczynić człowiek, zauważyły, że niszcząc przyrodę, szkodzi sobie. Dzieci wyraziły swoje uczucia w działalności plastycznej, śpiewały i ilustrowały ruchem opowiadanie nauczycielki. Choć pogoda nie pozwoliła prowadzić zaplanowanych eksperymentów w terenie, dzień był bogaty w nowe doświadczenia, wzbudził refleksję na temat znaczenia drzew i konieczności ich ochrony. (B.S.)

Galeria Zdjęć