Saturday, 24.10.2020
Name days: Rafał / Marta / Marcin
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Chłopca w klasie VI

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Dnia Chłopca klasa VI wraz z wychowawczynią spotkała się w szkole, by razem świętować i spędzić miłe popołudnie. Uczniowie obejrzeli film przygodowy pt. „Wicher” o przyjaźni, przezwyciężaniu trudności i pasji do jazdy konnej. Film wszystkim bardzo się podobał, zatem już nie możemy się doczekać kolejnych części. Podczas spotkania uczniowie realizowali działania projektu „Rytuały i święta klasy VI”, którego założeniem jest m.in. obchodzenie wyjątkowych, zainicjowanych przez klasę świąt. Uczniowie stali się pomysłodawcami Dnia Poszukiwaczy Skarbów. Z nie do końca ustalonych źródeł było wiadomo od lat, że istnieje bardzo stara mapa z topografią terenu szkoły. Mapę udało się odnaleźć (jej zdobycie też jest owiane tajemnicą). Plan zaprowadził nas do ścieżki zadań z różnych dziedzin wiedzy. Po przejściu wszystkich etapów uczniowie odnaleźli skarb, który czekał na szczęśliwców od niepamiętnych czasów w… sali polonistycznej. Kto wie, może nasza szkoła kryje więcej szkatułek z niespodziankami…? Wszyscy świetnie się bawiliśmy i cieszymy się, że wreszcie mogliśmy spędzić ze sobą czas. (U.A.)

Galeria Zdjęć