Saturday, 28.11.2020
Name days: Jakub / Stefan / Zdzisław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień dyni w grupie maluszków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by świętować  „Dzień Dyni” – królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci wraz z rodzicami zabrały się do odkrywania „Dyniowego wnętrza” i zrobienia dyniowych stworków. W dniu 30 października w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. W tym wyjątkowym dniu było mnóstwo zabawy i uśmiechu na twarzy dzieci. Na początku dnia dzieci bawiły się z balonami i tańczyły do piosenek o „Dyni”. Były konkursy z balonami i zabawy z dynią takie jak „Dynia parzy”. Maluszki wyklejały dynię, ryżem a następnie ją malowały. Odrysowały dynię na kartkach i kolorowały ją. Dzieci w tym wesołym dniu przebrały się, miały pomarańczowe bluzki i opaski z dyniami oraz zabawne maski. Zorganizowaliśmy również wystawę wykonanych przez dzieci dyni. Było na co popatrzeć – wiele różnych stworków i postaci dyniowych zachwycały efektem końcowym, ale też pomysłowością. Dla wszystkich dzieci były nagrody i dyplomy. (N.M.)

Galeria Zdjęć