Wtorek, 2.3.2021
Name days: Agnieszka / Helena / Karol
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Kota u starszaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. To był dobry moment, by zainteresować przedszkolaków życiem tych zwierząt, ich zwyczajami i sposobami pielęgnacji. Dzieci brały udział w wesołych „kocich zabawach i konkursach”. Z uwagą słuchały ciekawostek i dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tymi dobrymi i ciepłymi zwierzakami. Bardzo chętnie podjęły twórczą działalność plastyczną. Wykonały „kocie portrety”, które zostały wyeksponowane w przedszkolnej galerii prac. Dużo radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy. Nawzajem tworzyły sobie „kocie makijaże”. Był też czas na bajkę z kotkiem w roli głównej. Choć takich bajek przedszkolaki znają wiele, okazało się, że ich ulubioną jest „Kot w butach”. Z dużym zainteresowaniem obejrzały ją na ekranie. Cel, dla którego obchodzony jest Dzień Kota został osiągnięty, dzieci na pewno zapamiętają, czego potrzebuje kot, aby był wesoły i szczęśliwy. Choć często traktowany jest jako domowy ulubieniec, to wymaga odpowiedzialności. Dzień ten uwrażliwił też przedszkolaków na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. (B.S.)

Galeria Zdjęć