Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Kropki w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

16 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Podczas zajęć dzieci poznały genezę tego święta, wysłuchały opowiadania  o małej dziewczynce, której zwyczajna kropka odmieniła życie. Stroje przedszkolaków ozdobione  były kolorowymi kropkami, a na twarzach pojawiły się kropkowe makijaże. Dzieci dostrzegały mnóstwo kropek wokół siebie, okazało się, że towarzyszą one nam w codziennym życiu, choć nie zawsze je dostrzegamy. Tak, jak ukryte zdolności , talenty dzieci, drzemiące gdzieś głęboko, czekające na odkrycie. Było to więc święto kreatywności, odkrywania mocnych stron każdego przedszkolaka, budzenia wiary we własne możliwości. Maluszki i starszaki brały aktywny udział w grach i zabawach z kropkami, tworzyły prace plastyczne. Był też czas na kropkowy, słodki poczęstunek. Najważniejszym mottem tego dnia były słowa: „Uwierz w siebie. Zobacz, jak wiele już potrafisz.” W naszym przedszkolu Dzień Kropki obchodziliśmy po raz pierwszy, ale wyjątkowa wartość tego święta skłania nas, by wprowadzić je na stałe do naszego kalendarza. (B.S.)

Galeria Zdjęć