Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Przedszkolaka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jak co roku chcieliśmy, aby był to dzień wyjątkowy, pełen niespodzianek, by dzieci cieszyły się z bycia przedszkolakami. Były więc „cukierki spadające z nieba”, kolorowe bańki mydlane,  „kłębek przyjaźni”, który z radością oplótł dzieci pajęczą siecią oraz wiele innych zabaw integrujących przedszkolaków. Właśnie tego dnia postanowiliśmy również dołączyć do akcji Marzycielska Poczta i przygotować kolorowe kartki dla jednego z chorych dzieci. Chcieliśmy, by przedszkolaki czerpały radość z tworzenia czegoś dla innych, dały uśmiech  i rozproszyły  uczucie samotności wybranego dziecka.  Starszaki  na stronie akcji oglądały profile chorych dzieci i same wybrały dziewczynkę, do której skierują swoje rysunkowe listy. Była to Nikola, która cierpi na czterokończynowe porażenie spastyczne. Wszystkie przedszkolaki z zapałem zabrały się za przygotowanie kartek, po czym wspólnie ułożyliśmy pozdrowienia i słowa wsparcia dla Nikoli oraz jej rodziców. Dla naszych przedszkolaków była to swoista lekcja empatii. Wszystkim przedszkolakom w dniu ich święta życzymy, aby każdy dzień pobytu w przedszkolu był magiczny i twórczy, wypełniony dobrą zabawą, uśmiechem i radością, by spełniały się dziecięca marzenia i rozwijały talenty. (B.S.) 

Galeria Zdjęć