Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień z dynią w roli głównej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 25 października nasze przedszkole zmieniło się w dyniowa krainę, w której królował kolor pomarańczowy, a to za sprawą obchodzonego w tym dniu Święta Dyni. Dzieci poznawały to zdrowe i urodziwe warzywo, oglądały, dotykały, porównywały wielkość i kształt. Brały udział w zabawach z dynią, tworzyły prace plastyczne, mierzyły dyniowy kostium.  Punktem kulminacyjnym była prezentacja dyniowych cudaków wykonanych przez przedszkolaków i ich rodziców. Fantazyjne kształty połączone z kreatywnością twórców dały niesamowite efekty, które można było podziwiać na wystawie w szkolnym korytarzu. Wszystkie dzieci dostały słodkie lizaki w kształcie dyni oraz dyplomy za przygotowanie dyniowych cudaków i udział w przedszkolnym Święcie Dyni. (B.S.)

Galeria Zdjęć