Wtorek, 13.4.2021
Name days: Przemysław / Justyna / Ida
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Zielony u starszaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek grupa starszaków obchodziła Dzień Zielony. Ten kolor dominował w strojach przedszkolaków oraz we wszystkich podejmowanych działaniach. Dzieci poznały tradycję związaną z pożegnaniem  zimy i powitaniem wiosny. Musiały podjąć szereg zadań, by pomóc wiośnie przepędzić zimę. W zabawach plastycznych  tworzyły zielone żabki, a także  ozdabiały wiosennymi wzorkami balony. Ilustrowały ruchem wzrost kwiatków, bawiły się przy piosence „Maszeruje wiosna”. Spośród wielu obrazków rozpoznawały te, które związane były z nową porą roku. „Zielona żabka” częstowała zielonymi cukierkami, dzieci wzniosły zielony toast na powitanie wiosny. Wiele radości dostarczyła przedszkolakom zabawa „Bocian i żabki”. Na koniec powstał wspólny portret wiosny. Był też czas na spacer wokół przedszkola i obserwację przyrody. Niestety ze względu na panującą pandemię, nie mogliśmy wyruszyć śladami wiosny poza teren placówki, dlatego do poszukiwań zwiastunów nowej pory roku zaprosiliśmy rodziców. Dzieci wraz z rodzicami już od dwóch tygodni obserwowały i fotografowały budzącą się do życia przyrodę, a zdjęcia przyniesione do przedszkola znalazły swoje miejsce w kąciku przyrody. Dzień Zielony dostarczył przedszkolakom wielu ciekawych przeżyć, rozbudził zainteresowanie nową porą roku, a także zachęcił do systematycznej obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie. Serdecznie dziękuję rodzicom za współpracę! (B.S.)

Galeria Zdjęć