Środa, 29.1.2020
Name days: Zdzisław / Zenon / Walerian
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Ziemi w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

25 kwietnia odbył się apel  podsumowujący działania ekologiczne w bieżącym roku szkolnym.  Wśród zaplanowanych zadań znalazły się : wrześniowe sprzątanie świata, konkursy wiedzowe, plastyczny, zbiórka baterii. Wśród uczniów klas I-III, IV i VI przeprowadzony został konkurs wiedzowy  pod hasłem „Najlepszy przyrodnik”.  W klasie I najlepszy wynik uzyskał Alan Gluba, w kl. II Sergiusz Prus, w kl. III Marcjanna Urbaniak, w kl IV Aleksandra Kowal, w kl VI Wiktor Rataj . Uczniowie kl. V, VII i VIII mogli wykazać się wiedzą przystępując  do konkursu „Najlepszy biolog” oraz  „Najlepszy geograf”. W kl V najlepszym biologiem okazała się Wiktoria Korzeniewska, najlepszym geografem Patryk Tyl, w kl VII najlepszym biologiem i geografem została Zofia Tomalak, w kl VIII oba tytuły zdobyła Katarzyna Jarantowska.  W konkursie plastycznym o tematyce „Znaczek pocztowy na Dzień Ziemi” zwyciężyli: w kategorii kl  I-III Marcelina Tyl , w kl IV-VIII Łukasz Urbaniak. Dyplomy za zebranie największej  ilości zużytych baterii otrzymali Dariusz Kułton i Filip Jarnuszkiewicz. Uczniowie kl V przedstawili  część artystyczną związaną z hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi na całym świecie „Chrońmy gatunki” .  Wszystkim uczniom biorącym udział w działaniach ekologicznych dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy osiągnięć.(V.M)

Galeria Zdjęć