Środa, 29.1.2020
Name days: Zdzisław / Zenon / Walerian
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Ekologia na wybiegu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Turniej Ekologiczny Przedszkolaków pod hasłem „Ekologia na wybiegu”. Już po raz VII zjechały do nas dzieci reprezentujące przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu miasta i gminy Nowe Skalmierzyce. Zgodnie z hasłem przewodnim najważniejszy był pokaz mody ekologicznej. Trzyosobowe zespoły przybyły w strojach wykonanych z materiałów recyklingowych. Przedszkolaki kolejno prezentowały się na ekologicznym wybiegu w rytm ekologicznych piosenek. Modelkom i modelom towarzyszyły gromkie brawa, ich stroje były wyjątkowe, wykonane z przeróżnych materiałów, takich jak: gazety, plastikowe kubki, worki foliowe, kartony, nakrętki, rolki po papierze , stare płyty i wiele innych „śmieci”. Uwagę przyciągały również dodatki takie, jak nakrycia głowy, biżuteria czy torebki. Gratulujemy nauczycielkom i rodzicom kreatywności i oryginalności w wykonaniu kostiumów! Pokaz mody zdominował nasz turniej, jednak nie zabrakło również konkursowych zadań i zagadek. Uczestnicy wykazali się precyzją i wiedzą podczas segregowania śmieci, znakomitą koncentracją uwagi podczas słuchania opowiadania i wyłapywania złych zachowań turystów w lesie oraz rozwiązywania zagadek o tematyce ekologicznej. Po zakończeniu turniejowych zmagań wszyscy uczestnicy, nauczyciele i opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców naszego przedszkola, natomiast komisja konkursowa podjęła trud podliczenia zdobytych punktów. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki turnieju. Pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci Publicznego Przedszkola Nr2 „Pod Kasztanami” w Nowych Skalmierzycach, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Publicznego Przedszkola w Kotowiecku. Dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczyły Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kotowiecku, pani Teresa Stachowiak oraz organizator turnieju, pani Bogumiła Stodolna. Nauczycielki otrzymały podziękowania za przygotowanie swoich zespołów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Jesteśmy przekonani, że tegoroczny turniej był połączeniem dobrej zabawy z edukacja ekologiczną, udowodnił, że moda i ekologia mogą iść w parze. Przyczynił się do kształtowania postaw ekologicznych, podnoszenia świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijania kreatywności i aktywności twórczej. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i Sponsorom za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników! (B.S.)

Galeria Zdjęć