Wtorek, 31.3.2020
Name days: Balbina / Kamila / Kornelia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

IV Szkolny Maraton Czytania – literatura bawi

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego już po raz czwarty w naszej szkole odbył się maraton czytania. Tym razem przygotowaliśmy utwory żartobliwe i komiczne, by potwierdzić słowa noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wśród prezentowanych tekstów dominowały fraszki, komedie, satyry i aforyzmy. Mile widziane były przebrania pełne humoru towarzyszące czytającym. W maraton promujący czytelnictwo zaangażowali się nauczyciele, rodzice i uczniowie wszystkich klas. W tym roku bez przerwy czytaliśmy 3 godziny i 20 minut, tym samym pobijając poprzednie rekordy. Wynik został wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. (U.A.)

Galeria Zdjęć