Sunday, 29.11.2020
Name days: Błażej / Przemysł / Fryderyk
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Jesteśmy Polką i Polakiem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w przedszkolu  Dzień Biało-Czerwony. W grupie starszaków rozpoczął się on od wykonania kotylionów, dzieci dowiedziały się też, jakie jest pochodzenie Święta Niepodległości. W ciągu całego dnia podejmowaliśmy szereg aktywności, których celem było rozwijanie zainteresowania krajem ojczystym.  Przedszkolaki, ubrane w barwy biało-czerwone, oglądnęły film edukacyjny, który przypomniał i uporządkował wiadomości o symbolach narodowych. Starszaki poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, która pomogła im zrozumieć, dlaczego to właśnie orzeł na czerwonym polu jest godłem Polski. Za pośrednictwem ilustracji poznały różne regiony naszego kraju i podziwiały jego piękno. Swoje wrażenia, wiadomości i obserwacje próbowały przedstawić w zespołowej pracy plastycznej „Piękna nasza Polska cała”. W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godz. 11.11  zaśpiewaliśmy „Jeszcze Polska nie zginęła”. Na zakończenie w zabawie „Prawda czy fałsz” powtórzyliśmy wiadomości o Polsce i jej symbolach narodowych, po czym dzieci otrzymały dyplomy Małego Patrioty. To była niezwykła lekcja patriotyzmu, wzbudziła u dzieci poczucie przynależności narodowej i dumy z bycia Polakiem. (B.S.)

Galeria Zdjęć