Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Jestem Polką, jestem Polakiem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Święta Niepodległości w miniony piątek, 8 listopada, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Biało Czerwony. W strojach dzieci dominowały barwy narodowe. Podczas zajęć przedszkolaki poznały genezę Święta Niepodległości i utrwaliły znajomość symboli narodowych, szukały odpowiedzi na pytanie „Co to jest Polska?”. Podczas, gdy maluszki wykonywały biało - czerwone chorągiewki, starszaki w pracy zespołowej metodą kolażu tworzyły obraz Polski.  O godz. 11.11 wraz z całą społecznością naszej szkoły wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu” i z wielkim entuzjazmem odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Po czym wyruszyliśmy na biało czerwony spacer ulicami naszej miejscowości. Tego dnia wszyscy czuliśmy radość i dumę z tego, że jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce. W przedszkolakach rozbudziło się  zainteresowanie przeszłością naszej ojczyzny. (B.S.)

Galeria Zdjęć