Środa, 23.9.2020
Name days: Bogusław / Elżbieta / Krzysztof
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Kółko teatralne

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Stać się kimś innym, oderwać się od rzeczywistości, przenieść widza w świat wyobrażeń i snów – takich wrażeń dostarcza teatr. Tym bardziej można go dotknąć i poczuć, gdy można stać się aktorem. Uczestnicy kółka teatralnego w każdym przedstawieniu stają się autorami tego niezwykłego, nowego świata stwarzanego przed oczyma widza. Młodzi aktorzy zapoznają się z warsztatem aktorskim: gestem, mimiką, dykcją, ruchem scenicznym i interpretacją roli. Niejednokrotnie uczniowie współtworzą scenariusz, scenografię czy rekwizyty i kostiumy. Uwagi młodego aktora są szczególnie ważne w każdej inscenizacji. Uczniowie naszej szkoły uświetniają wiele uroczystości szkolnych i państwowych realizacją sztuk teatralnych. Od kilku lat kółko działa nieprzerwanie i do tej pory zostało wystawionych ponad 20 spektakli. Młodych aktorów mogliśmy zobaczyć w inscenizacjach z okazji rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, Święta Niepodległości, Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Festynu Rodzinnego, Konkursu Ortograficznego czy przedstawienia przygotowanego specjalnie dla przedszkolaków. Ponadto włączaliśmy się w Dzień Edukacji Narodowej, jasełka Bożonarodzeniowe, obchody Dnia Babci i Dziadka. Podczas zajęć kółka były realizowane trzy innowacje pedagogiczne „Odwracamy role”, „Lalka nie tylko do zabawy – teatr lalek”, „Światło, cień, ja – teatr cieni”.Opiekunem kółka jest pani Urszula Adrian. 

Galeria Zdjęć