Czwartek, 4.3.2021
Name days: Adrianna / Kazimierz / Wacław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Konkurs - Nauka Dla Ciebie

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Mimo trudnego okresu pandemii udało się wraz z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Kotowiecku stworzyć i przesłać do Centrum Nauk Kopernika nasze pomysły na lekcje online. Konkurs był wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim, skierowanym do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych .  Jego celem był rozwój wiedzy nauczycieli na temat tworzenia pomocy edukacyjnych w zakresie edukacji zdalnej oraz metod aktywizacji uczniów do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów podczas lekcji online. Przygotowana praca konkursowa wzmocniła kompetencje badawcze uczniów, wzbudziła ciekawość dotycząca stworzonego świata i mechanizmów nim kierujących. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu przez nauczyciela lekcji online z wykorzystaniem autorskiej pomocy edukacyjnej możliwej do wykonania przez uczniów w warunkach domowych podczas edukacji zdalnej. Przygotowany konspekt lekcji wraz z opisem pomocy edukacyjnej wykorzystujące podstawowe prawa fizyki i elementy chemii zostały zastosowane w praktyce przez uczniów podczas lekcji online. Nasza szkoła biorąca udział w tegorocznej edycji Programu Nauka Dla Ciebie została wyróżniona nagrodą konkursową, którym był Zestaw Multimedialny Wsparcia Edukacji Zdalnej,  zawierający: lampą ze statywem, kamerką internetową i mikrofonem. Opiekunami projektu była Urszula Adrian i ks. Marcin Nowicki. Konkurs Nauka dla Ciebie jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego. (M.N.) 

Galeria Zdjęć