Poniedziałek, 24.2.2020
Name days: Marek / Bogusz / Maciej
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Lekcja edukacyjna z organami w roli głównej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Koncerty Edukacyjne za nami! Dzisiaj wraz z  organistą Łukaszem Mosurem oraz organmistrzem Andrzejem Sutowiczem i zbudowanym przez niego modelem organów piszczałkowych wzięliśmy udział w lekcji edukacyjnej o organach kościelnych. Była to spotkanie z najmłodszymi melomanami z różnych szkół podstawowych z naszego regionu.  Byliśmy również i my.  Oczywiście celem spotkań było przybliżenie budowy organów piszczałkowych. Wszystko to w ramach Wieczorów Organowych - Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. To był niezwykle inspirujący dzień.  Udział w koncercie edukacyjnym połączonym z pokazem organów w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej okazał się bardzo ciekawą propozycją. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest absolwent PSM I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu – Pan Łukasz Mosur. Słuchacze poznali historię oraz budowę organów piszczałkowych, wysłuchali utworów wielkich mistrzów muzyki organowej oraz obejrzeli grający model organów, wykonany z przeźroczystych materiałów, dzięki czemu możliwe było zajrzenie w głąb instrumentu. (M.N.)

Galeria Zdjęć