Środa, 29.1.2020
Name days: Zdzisław / Zenon / Walerian
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Maluszki w bibliotece

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy maluszków odkrywały tajemnice książek. Dowiedziały się, skąd się biorą książki, jak wiele osób różnych zawodów współtworzy je zanim trafią do rąk czytelnika. Poznały nazwę sklepu , w którym można kupić książki oraz odwiedziły bibliotekę szkolną i zapoznały się z zasadami jej działania. Z maluszkami spotkała się bibliotekarka pani Anna Jarantowska, która pokazała dzieciom bajki, opowiadania i inne ciekawe pozycje szkolnego księgozbioru, opowiedziała o sposobie ich uporządkowania, o możliwości wypożyczania i konieczności oddania po pewnym czasie. Przedszkolaki wspólnie przypomniały sobie zasady korzystania z książek. Na koniec wysłuchały opowiadania czytanego przez panią Anię i wypożyczyły bajeczki do przeczytania w przedszkolu. Takie zajęcia przyczyniają się do rozbudzania w dziecku zainteresowania książką, dzięki nim również czytanie będzie się kojarzyło dzieciom z ciekawą przygodą i dobrą zabawą, a nie z przykrym obowiązkiem. (B.S.)

Galeria Zdjęć