Saturday, 16.1.2021
Name days: Włodzimierz / Tycjan
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Mikołajki w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pandemia i nauczanie zdalne nie przeszkodziły naszym uczniom w świętowaniu mikołajek. Lekcje odbyły się w świątecznych przebraniach, nie zabrakło historii o świętym Mikołaju, tradycji mikołajkowych różnych krajów, świątecznych quizów, prac plastycznych, filmów, gier i rozmów o wymarzonych prezentach oraz listów do świętego Mikołaja. W tym dniu uczniowie wcielali się w rolę nauczycieli i prowadzili wybrane zajęcia. Podczas zdalnych lekcji z każdą klasą połączył się święty Mikołaj i serdecznie pozdrowił uczniów i nauczycieli. W tym roku święty Mikołaj miał nie lada wyzwanie, gdyż dotarcie do naszych uczniów nie należało do najłatwiejszych. Jednak to co wydawało się niemożliwe, stało się realne. Dla jednej z klas Mikołaj nagrał filmik, a podarki zostawił w bucikach uczniowskich, z kolei inni uczniowie mogli osobiście spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikiem Aniołem oczywiście w reżimie sanitarnym, jeszcze inni docenili wspólne bycie ze sobą jako najpiękniejszy dar. Jak widać jeśli tylko dzieci mają marzenia, to dla świętego Mikołaja nie ma tak zasypanych śniegiem dróg, przeszkód i trudności, by nie dotarł do swoich podopiecznych i wywołał choć jeden uśmiech na dziecięcej twarzy. (U.A.)

Galeria Zdjęć