Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Mikołajki w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. W przeddzień dzieci przyniosły do przedszkola czerwone skarpety, które wyeksponowaliśmy w obu salach z nadzieją, że znajdzie je Mikołaj. Tak też się stało, przedszkolaki znalazły rano słodką niespodziankę. Sprawiło im to wielką radość, bowiem świadczyło o tym, że Mikołaj o nich pamięta i na pewno wkrótce ich odwiedzi. Tego dnia każda grupa ubrała w swojej sali choinkę, zarówno zawieszanie kolejnych ozdób, jak również efekt końcowy wywołały na dziecięcych twarzach szeroki uśmiech. To nie był koniec niespodzianek, wielką frajdę sprawiło przedszkolakom lukrowanie i ozdabianie pierniczków, a następnie ich degustacja. W ciągu całego dnia towarzyszyły dzieciom piosenki o choince i Mikołaju. Taki dzień  przyczynił się do pogłębiania wiedzy o tradycjach zbliżających się świąt i rozpoczął radosny czas oczekiwania. (B.S.)

Galeria Zdjęć