Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Pasowanie z misiem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 27 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia, jednocześnie najmłodsze dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Zarówno maluszki, jak i starszaki przyniosły w tym dniu swoje ulubione przytulanki, każda była piękna i wyjątkowa. Od samego rana dzieci zaprosiły pluszowych przyjaciół do wspólnej zabawy. Były więc tańce z misiem, konkursy, zabawy plastyczne i tradycyjne „sto lat” na chuście animacyjnej. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, próbowały też wyjaśnić metodą „burzy mózgów” wyjątkowość zabawki pokoleń. Nie zabrakło słodkiej „misiowej” niespodzianki. Tuż po obiedzie odbyła się uroczystość z udziałem rodziców. Dzieci prezentowały się w tańcach, wierszach i piosenkach. Po części artystycznej przygotowanej przez obie grupy nastąpiło pasowanie maluszków na przedszkolaków. Aktu tego dokonała  Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, pani Teresa Stachowiak. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezent „niespodziankę” od swoich starszych kolegów. Do dyspozycji przedszkolaków i ich rodziców przygotowana została „misiowa fotobudka”. Na zakończenie maluszki zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek. Był to bardzo intensywny dzień, pełen bogatych wrażeń. (B.S.)

Galeria Zdjęć