Środa, 7.4.2021
Name days: Krystiana / Herman
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Pierwszy Dzień Wiosny u maluszków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 19 marca maluszki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Uroczystość powitania wiosny rozpoczęliśmy od obejrzenia ilustracji związanych z pogodą wiosenną, kwiatami wiosennymi i innymi zwiastunami, które przychodzą do nas wiosną. Dzieci z grupy  3,4 – latków z okazji tego święta zrobiły kanapki wiosenne. Maluszki ozdobiły sukienkę pani wiosny kwiatkami i przykleiły jej piękne kolorowe włosy. Następnie dzieci wyszły koło przedszkola, żeby poszukać oznak wiosny. Przedszkolaki w tym dniu założyły również skarpetki każdą w innym kolorze, zrobiły tęczę z nich z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Na koniec dnia dzieci zaśpiewały piosenkę dla Pani Wiosny „Wiosna nowina radosna”. Przedszkolaki w tym dniu poznały tradycję i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, był to radosny i kolorowy dzień dla każdego. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych dzieci sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. (NM)

Galeria Zdjęć