Środa, 29.1.2020
Name days: Zdzisław / Zenon / Walerian
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Po europejsku, po angielsku i po …?

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 30 kwietnia odbył się apel dotyczący Europejskiego Dnia Języków Obcych¸ którego celem  było nie tylko ukazanie znaczenia nauki języków obcych (głównie języka angielskiego), lecz także podkreślenie faktu, że 1 maja mija 15 lat, odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Podczas apelu uczniowie przedstawili kilka faktów kulturowo – językowych, skupiając się przede wszystkim na Wielkiej Brytanii, które jeszcze bardziej pokazały, jak wielokulturowy jest to kraj i ilu ludzi na świecie porozumiewa się tym językiem. Końcowy skecz okazał się z pewnością  najbardziej przekonującym argumentem odpowiadającym na pytanie dlaczego warto się uczyć .

Galeria Zdjęć