Piątek, 3.7.2020
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Podsumowanie nauczania zdalnego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Przyszło nam się zmierzyć w tym roku szkolnym z niemałym wyzwaniem, jakim jest nauczanie na odległość. Uczniowie zostali wsparci przez swoich nauczycieli, którzy podjęli szereg działań, by ich wychowankowie w nowej sytuacji jak najwięcej zyskali. Lekcje w Kotowiecku prowadzone były przez platformę edukacyjną, zajęcia odbywały się w formie spotkań wideo, nauczyciele  korzystali w swojej pracy z szeregu aplikacji np. ćwiczenia i gry interaktywne, e-booki, prezentacje multimedialne, filmy, testy on-line, nagrania vlogów i zachęta uczniów do ich tworzenia. Podczas nauczania zdalnego były realizowane projekty autorskie: „Korczakowska Księga Rekordów”, „Najlepszy Polonista”, „Sportowiec Roku” i „Nietypowe Święta Klasowe”. Ponadto odbyła się akcja biblioteki szkolnej „Sposób na kwarantannę – ozdoby wielkanocne”, w którą zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. W naszej szkole odbył się także konkurs muzyczny „Szkolny Talent”. Koronawirus nie przeszkodził nam nawet w realizacji akcji charytatywnej. Czas zdalnego nauczania, choć trudny, stał się okazją do nabycia nowych doświadczeń, które zapewne zostaną wykorzystane w przyszłości. (U.A.)

Galeria Zdjęć