Sunday, 29.3.2020
Name days: Marek / Wiktoryna / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Podsumowanie projektu „Książka nie parzy!”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Po raz czwarty uczniowie klas IV-VI brali udział w autorskim projekcie edukacyjnym na lekcjach języka polskiego. Jak co roku każdy z uczniów miał za zadanie przeczytać wybraną książkę, której stawał się ekspertem. Podczas tygodnia zadań projektowych uczniowie wypełniali karty pracy, pisali listy do wybranych bohaterów, redagowali opowiadania z łączeniem światów przedstawionych, wypisywali morały ze swoich lektur na klasowym „murze”, tworzyli ilustracje do książek. Klasy IV i V przebierały się za wybranych bohaterów i przygotowywały krótką autoprezentację. Natomiast klasa VI wsparta przez klasę VIII przygotowała i przeprowadziła wśród nauczycieli ankietę na temat „Ile pamiętamy z lektur?”. Nauczyciele świetnie sobie poradzili, zaliczając test na ocenę bardzo dobrą. Wszystkim życzymy miłej i lekkiej wakacyjnej lektury. (U.A.)

Galeria Zdjęć