Saturday, 28.11.2020
Name days: Jakub / Stefan / Zdzisław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Podsumowanie projektu „Nietypowe Święta Klasowe”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w autorskim projekcie ustanawiania własnych świąt i uroczystości. Na początku roku szkolnego wychowankowie p. Urszuli Adrian przygotowali kalendarz nietypowych świąt klasowych. Każdy z uczniów mógł zgłaszać własne pomysły. Większość zaproponowanych przez klasy świąt po dyskusji i weryfikacji znalazła się w świątecznym klasowym kalendarzu, który uczniowie oczywiście wykonali samodzielnie. Kalendarz został umiejscowiony na klasowej gazetce, a uczniowie z niecierpliwością oczekiwali kolejnych obchodów. Od września świętowaliśmy: Dzień Babeczki, Dzień Warzyw, Dzień Maski, Dzień Kanapki, Dzień Szalonej Fryzury, Dzień Paluszków, Dzień Lizaka. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością w przygotowaniu klasowych obrzędów i oczywiście współpracą, by świętowanie było jak najbardziej wspólne.

Choć od połowy marca rozstaliśmy się fizycznie ze szkołą, to jednak nie przeszkodziło nam to w realizacji projektu. Zmodyfikowaliśmy nieco kalendarz i obchodziliśmy Dzień Kucharza, Dzień Szalonych Skarpet i Dzień Zwierzaka, dokumentowaliśmy swoje działania w postaci zdjęć lub filmików, z których powstały pamiątkowe kolaże. Projekt miał na celu rozwijanie inicjatywności poprzez zabawę, a także integrację dwóch zespołów klasowych. (U.A.)

Galeria Zdjęć