Wtorek, 2.6.2020
Name days: Piotr / Marianna / Marzena
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Pokochaj pluszowego misia

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 26 listopada maluszki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki. Wspólnie zastanawialiśmy się , jak to się dzieje, że dzieci tak kochają pluszaki, że są one tak ważne dla naszych milusińskich? Podczas, gdy w sklepach pojawiają się nowoczesne i atrakcyjne zabawki, misie nadal są niezastąpione. Na czym polega ich fenomen? Oddają to słowa piosenki: „Ty byłeś przy mnie blisko od nie wiem ilu lat. Choć jesteś wypłowiały, umilasz mi mój świat. Nie śmiejesz się , gdy płaczę, gdy marzę ze mną śnisz. Nie krzyczysz, nie dokuczasz, bo jesteś dobry miś…” Taki pluszak jest, więc najlepszym przyjacielem. Dzieci zaprezentowały swoje misie i zaprosiły je do wspólnej zabawy przy dziecięcych przebojach: huśtały swoich gości, kołysały, podrzucały, nosiły na plecach, ramionach. Słuchały wierszyków o misiach i oglądały bajkę z misiem w roli głównej. Maluszki podjęły też próbę przedstawienia pluszaka w działalności plastycznej, wykonały wspólną pracę na monitorze interaktywnym. Na koniec każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, który ma przypominać ten wyjątkowy dzień pełen radosnych wrażeń. (B.S.) 

Galeria Zdjęć