Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wraz z końcem grudnia zakończyliśmy realizację pierwszej części projektu edukacyjnego „Bohater tygodnia”. Był on realizowany w grupie starszaków, polegał na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku w ciągu całego tygodnia. Wybrany losowo bohater tygodnia miał szczególe przywileje, był najważniejszą osobistością grupy, za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów zgromadzonych w specjalnie utworzonym kąciku, opowiadał o sobie i swojej rodzinie. Wszystko po to, by wzmocnić poczucie wartości u dziecka, uświadomić, że jest ważne, by rozwijać pozytywne relacje między dziećmi, rozwijać zachowania prospołeczne, uczyć dzielenia się zabawkami i życzliwego odnoszenia się do rówieśników, okazywania im sympatii. Każdego bohatera odwiedził członek rodziny, który uzupełnił wiedzę o dziecku, opowiedział ciekawostki, wspólnie oglądał zdjęcia. Goście bawili się z dziećmi, czytali ulubione bajki, a także opowiadali o swojej pracy. Na zakończenie tygodnia bohater otrzymał pamiątkowy album, który zawierał portrety z dedykacją wykonane dla niego przez wszystkich członków grupy. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony przedszkolaków, którzy z niecierpliwością czekali na losowanie kolejnego bohatera, jak również ze strony rodziców, którzy z chęcią gościli w przedszkolu i pomagali w jego realizacji. Będzie on kontynuowany, tak, by każdy starszak mógł zostać bohaterem tygodnia. Raz jeszcze, bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę. (B.S.)

Galeria Zdjęć