Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Przedszkolaki kodują z robotem

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W poniedziałek 2 marca gościliśmy nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, panią Annę Jarantowską, która zaprezentowała starszakom interaktywnego robota edukacyjnego i zaprosiła do zabawy w kodowanie. Dzieci na monitorze programowały  drogę robota do obranego celu. Po zakończeniu kodowania obserwowały Photona w akcji. Poznały tylko część jego możliwości: poruszał się po wyznaczonej trasie, zmieniał kolory, wydawał dźwięki będące odgłosami zwierząt. Taka zabawa w kodowanie nie tylko wprowadza dzieci w świat nowoczesnych technologii, ale przyczynia się niezwykle do rozwoju przedszkolaków, ćwiczy umiejętność orientacji w przestrzeni, rozwija wyobraźnię, kreatywność, logiczne myślenie, a przy tym daje wiele radości. Dziękujemy pani Ani, starszaki z niecierpliwością czekają na następne spotkanie. (B.S.)

Galeria Zdjęć