Czwartek, 4.3.2021
Name days: Adrianna / Kazimierz / Wacław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Słodkie szaleństwo w klasie 1

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Był sobie pączek

i okrąglutki był jak miesiączek.

miał małą dziurkę,

a w środku miejsce na konfiturkę.

Wszyscy go lubią i starsi i dzieci,

na jego widok aż ślinka leci.

A przede wszystkim pączki są sporo warte,

co wie na pewno Tłusty czwartek.

W tym tygodniu uczniowie klasy pierwszej mieli wiele okazji do świętowania. Tydzień rozpoczął się wspaniale od balu karnawałowego, a koniec tygodnia przyniósł dwie kolejne okazje do celebrowania – „tłusty czwartek” i  walentynki.

Zgodnie z polską tradycją ostatni czwartek przed Wielkim Postem to „Tłusty czwartek”. Tradycja głosi, że każdy pączek zjedzony w tym dniu przynosi szczęście na cały rok.  W klasie pierwszej staramy się kultywować polskie tradycje, dlatego w tym właśnie wyjątkowym dniu uczniowie z apetytem zajadali się wyśmienitymi pączkami z lukrem.

Już w następny dzień pierwszaki celebrowały w klasie walentynki. Jako, że w tym dniu ludzie na całym świecie otrzymują niespodzianki „od serca” wszyscy obdarowani zostali ręcznie wykonanymi lizakami w kształcie serduszka. Było naprawdę słodko! (A.J.)


Galeria Zdjęć