Saturday, 4.7.2020
Name days: Elżbieta / Jacek / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Skąd się biorą ubrania

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 13 grudnia gościliśmy w przedszkolu panią krawcową, mamę Kornelii, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Dzieci poznały przybory potrzebne  krawcowej do pracy, a następnie obserwowały proces powstawania  produktu: od pobrania miary, poprzez przygotowanie wykroju, krojenie materiału,  fastrygowanie i szycie. Przedszkolaków bardzo zainteresował wygląd i sposób działania maszyny do szycia. Podczas spotkania powstawała jedna ze spódniczek, które pani Marta szyje naszym dziewczynkom do tańca. Kiedy praca dobiegała końca był czas na przymiarkę, dziewczynki prezentowały gotowy produkt niczym modelki na wybiegu. Były zachwycone efektem pracy pani krawcowej. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że zawód ten jest bardzo potrzebny, ale trudny. Nosimy ubrania nie zdając sobie sprawy, ile czasu, wysiłku i energii trzeba włożyć w ich uszycie.  Znalazły się dwie dziewczynki, które deklarowały chęć wykonywania takiej pracy w przyszłości. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Dziękujemy serdecznie mamie Kornelii za przyjęcie naszego zaproszenia, a także za uszycie dziewczynkom spódniczek do tańca. (B.S.)

Galeria Zdjęć