Środa, 22.7.2020
Name days: Magdalena / Milena / Józef
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Teatr lalek o cyberprzemocy

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Społeczność Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kotowiecku – nauczyciele, rodzice i uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl teatru lalek przygotowany przez członków kółka teatralnego. Tematem przedstawienia pt. „Era komputera” była cyberprzemoc.

Od września 2017 r. w szkole jest realizowana innowacja pedagogiczna pt. „Lalka nie tylko do zabawy – teatr lalek” autorstwa Urszuli Adrian – opiekuna kółka teatralnego. Uczniowie szyli lalki, przygotowywali dla nich kostiumy i charakteryzację. Uczyli się operowania laką teatralną, wchodzili w rolę animatora lalki. Następnie młodzi aktorzy nagrali słuchowisko, które posłużyło jako ścieżka dźwiękowa w sztuce i audycja wyemitowana w lokalnym Radiu Rodzina. Przedstawienie dotyczyło tematu cyberprzemocy i właściwego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. W tym roku szkolnym bezpieczeństwo w internecie to jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa. Spektakl w zabawny, a zarazem w pouczający sposób poruszał tę tematykę. Główny bohater uwikłany w uzależnienie od komputera spotyka we śnie uosobione wirusy, spam, złe treści…, doznaje wewnętrznej przemiany, a nieocenioną pomoc w zmianie swojego postępowania otrzymuje od rodziny i przyjaciół. Dwukrotnie wystawiona sztuka szkolnego teatru lalek spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Członkowie kółka wraz z opiekunem planują kolejne lalkowe przedstawiania. (UA)

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców

za sfinansowanie materiałów potrzebnych do działalności teatru lalek w naszej szkole.


Galeria Zdjęć