Sunday, 29.3.2020
Name days: Marek / Wiktoryna / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Za nami koniec roku szkolnego, w którym po raz pierwszy pożegnaliśmy ósmoklasistów. Nie mogło zabraknąć podczas uroczystości p. dyrektor Teresy Stachowiak, przewodniczącej Rady Rodziców pani Pauliny Wieczorek, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów. W przemówieniu pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, podziękowała za współpracę i życzyła dalszych sukcesów.

Zakończenie roku to bardzo ważny i miły moment podsumowania całorocznej pracy uczniów. Przyznane zostały następujące wyróżnienia i nagrody:

Klasa I – uczennica wyróżniająca się w nauce i zachowaniu: Wiktoria Wojciechowska.

Klasa II – uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu: Gabriela Oleszek, Marcelina Tyl, Nikodem Mocek, Sergiusz Prus.

Wszyscy uczniowie klasy III otrzymali dyplomy ukończenie I etapu edukacyjnego.

Klasa IV – uczniowie ze świadectwem z wyróżnieniem: Aleksandra Kowal średnia 5,25 i wzorowe zachowanie, Klaudia Lewicka średnia 5,17 i wzorowe zachowanie, Magdalena Wasielewska średnia 5,0 i wzorowe zachowanie, Martyna Wojciechowska średnia 4,75 i wzorowe zachowanie.

Klasa VII - uczennica ze świadectwem z wyróżnieniem: Zofia Tomalak średnia 5,0 i wzorowe zachowanie.

Klasa VIII – uczniowie ze świadectwem z wyróżnieniem: Katarzyna Jarantowska średnia 5,67 i wzorowe zachowanie, Kinga Szczepaniak średnia 5,17 i bardzo dobre zachowanie, Daniel Lewicki średnia 4,78 i wzorowe zachowanie.

Uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 5,0 zostali wpisani do Złotej Księgi Korczakowskiej, a absolwenci, którzy wyróżnili się średnią powyżej 5,0 także do Księgi Absolwentów.

Medal dla najlepszej klasy ze średnią 4,59 i najwyższą liczbą ocen wzorowych za zachowania pozostaje w rękach klasy IV.

„Najlepsi z najlepszych” w różnych dziedzinach i obszarach życia szkolnego wpisani do Złotej Księgi Korczakowskiej:

Mistrzowie Dobrego Zachowania szczególnie wyróżniający się w zachowaniu: Gabriela Oleszek i Patryk Czapracki.

Tytuł „Najlepszy Czytelnik” za największą liczbę przeczytanych książek: Zofia Tomalak.

Tytuł „Sportowiec Roku” za wzorową postawę sportową i reprezentowanie szkoły w zawodach: Daniel Lewicki.

Tytuł „Najlepszy Polonista” za bardzo wysokie wyniki z języka polskiego i zajęte miejsca w konkursach polonistycznych: Zofia Tomalak.

Tytuł „Najlepszy Absolwent” za bardzo wysokie wyniki w nauce przez szereg lat i najwyższą średnią w szkole 5,67: Katarzyna Jarantowska.

Tytuł „Muzyczny Absolwent” za wieloletnie zaangażowanie muzyczne w życie szkoły i reprezentowanie szkoły w konkursach: Adrian Owczarek.

Tytuł „Absolwent Recytator” za udział w licznych konkursach recytatorskich w tym ogólnopolskich konkursach krasomówczych, zaangażowanie w uroczystości szkolne i użyczanie swojego głosu w audycjach radiowych: Tymoteusz Matuszczak.

Tytuł „Absolwent Społecznik” za wieloletnie zaangażowanie w prace na rzecz szkoły: Paweł Staszek.

Tytuł „Najsympatyczniejszy Absolwent” za życzliwość i nienaganną postawę koleżeńską: Daniel Lewicki.

Uhonorowani zostali także rodzice tegorocznych absolwentów.

Listy gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali: państwo Anna i Janusz Jarantowscy, państwo Joanna i Krzysztof Szczepaniakowie, państwo Ewelina i Mariusz Lewiccy.

Podziękowania dla rodziców ósmoklasistów, którzy przez szereg lat angażowali się w życie klasy i szkoły: p. Anna Korzeniewska, p. Ewelina Lewicka, p. Karolina Niechciał, p. Mariola Owczarek, państwo Joanna i Krzysztof Szczepaniakowie, p. Elżbieta Urbaniak.

Uczniowie przyznali odznakę „Szeryf Praw Dziecka” - tytuł w projekcie Klubu Szkół Unicef dla osób, które w sposób szczególny dbają o interesy dzieci w sferach zdrowia, edukacji, kultury, sportu, rekreacji, ochrony środowiska: p. Michał Kasprzak, p. Paulina Wieczorek, p. Joanna Marciniak, p. Jan Korzeniewski, p. Violeta Matuszczak.

W kolejnej części uroczystości ósmoklasiści skierowali podziękowania do grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców, a klasy młodsze pożegnały odchodzącą klasę. Absolwenci przygotowali prezentację o nich samych i kabaretową część artystyczną oczywiście będącej wspomnieniem szkolnych lat. Na zakończenie rodzice absolwentów zaprosili grono pedagogiczne i ósmoklasistów na słodki poczęstunek. (U.A.)

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców,

która jak co roku ufundowała nagrody dla wyróżnionych uczniów.

Uhonorowanym gratulujemy sukcesów, trzymamy kciuki, by absolwenci dostali się do wymarzonych szkół, a wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji!

Galeria Zdjęć