Czwartek, 4.3.2021
Name days: Adrianna / Kazimierz / Wacław
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

V Szkolny Maraton Czytania

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Z okazji Dnia Języka Ojczystego już po raz piąty w naszej szkole odbył się Szkolny Maraton Czytania. W tym roku czytelniczym spotkaniom towarzyszyli bohaterowie lektur szkolnych. Uczniowie klas I-VIII, nauczyciele i rodzice prezentowali wybrane utwory literackie, niejednokrotnie nie zdradzając tytułu w celu odgadnięcia autorstwa tekstu przez słuchających. Tradycyjny szkolny kącik literacki, gdzie czytający prezentowali utwory, zamieniliśmy na platformę edukacyjną. Jak się jednak okazało, czytać można zawsze i wszędzie. Tym samym po raz kolejny został pobity rekord czytania – 3 godziny 24 minuty. Wynik zostanie wpisany do Korczakowskiej Księgi Rekordów. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję promowania czytelnictwa w naszej szkole. (U.A.)

 

Galeria Zdjęć