Piątek, 3.7.2020
Name days: Tomasz / Jacek / Mirosława
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Walentynki u starszaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Dzieci dowiedziały się, jaka jest geneza tego święta, poznały legendę o św. Walentym. Próbowały metodą burzy mózgów zdefiniować, co to znaczy kogoś kochać, co to jest miłość, co to jest przyjaźń? W ciągu całego dnia przeplatały się zabawy z serduszkiem w tle wywołując radość i uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem rozwijały kłębek przyjaźni wraz z nim kierowały do kolegów i koleżanek miłe, życzliwe słowa. Wiele emocji wywołała zabawa w „Księżniczki i rycerzy”, a także tworzenie wspólnej grupowej walentynki z odciskami dłoni wszystkich uczestników. Niespodziankę dla całej grupy przygotowały nasze bliźniaczki, przyniosły własnoręcznie upieczone pyszne ciasteczka w kształcie serc. Były też walentynkowe lizaczki i walentynkowe karty pracy. Dzieci bawiły się przy piosenkach: „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Serce pik, pik, pik”, a także przygotowały wiele kolorowych walentynek dla kolegów, koleżanek i swoich bliskich. Przedszkolaki uczyły się mówić o swoich emocjach i uczuciach, okazywać przyjaźń i sympatię swoim rówieśnikom, przekonały się, że warto to czynić każdego dnia.(B.S.)

Galeria Zdjęć