Czwartek, 8.4.2021
Name days: Radosława / August / Cezary
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wielkanocny zajączek w przedszkolu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W minionym tygodniu przedszkolaki poznawały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Słuchały wierszy, piosenek, inscenizacji o tej tematyce, a jednocześnie  odwoływały się do własnych doświadczeń związanych z zajączkiem, malowaniem jajek, święceniem potraw czy polewaniem się wodą w Śmigus Dyngus.  Dzieci chętnie podejmowały działania plastyczne: malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kartki świąteczne, palmy, zajączki, kolorowały wielkanocne obrazki. Siały także rzeżuchę oraz wiosenne kwiaty. Już w piątek 26 marca poszukiwały niespodzianek od zajączka, który ze względu na zaistniałą sytuację, „przybył do przedszkolaków” nieco wcześniej. Tradycyjny zajączek wywołał radość i uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, wprowadził w świąteczny nastrój, a także przyczynił się do integracji wszystkich przedszkolaków. (NM)

Galeria Zdjęć