Wtorek, 31.3.2020
Name days: Balbina / Kamila / Kornelia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wycieczka do Gołuchowa

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę 19 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gołuchowa. Tam miały okazję spacerować alejami zabytkowego parku i podziwiać różnorodne gatunki drzew będące niejednokrotnie pomnikami przyrody, jak np. buk Adam czy dąb Jan. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wspaniały, zabytkowy zamek z licznymi basztami skrywający wielowiekową historię, a dziś stanowiący Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Podczas dalszej wędrówki przedszkolaki odkrywały kolejne atrakcje niezwykłego parku. Mijały pasiekę, wystawę różnych gatunków drzew w przekroju, budek lęgowych, plansze przedstawiające zwierzęta i ptaki zamieszkujące park. Ścieżka edukacyjna zaprowadziła małych turystów do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie obok tych najważniejszych zwierząt mogli zobaczyć koniki polskie, sarny i daniele. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Ostatnim punktem programu była wizyta w sklepie, gdzie z wielkim apetytem chłodziliśmy się pysznymi lodami. Ta wycieczka dzięki możliwości bezpośredniej obserwacji przyrody, na pewno rozbudziła u przedszkolaków zainteresowanie światem roślin i zwierząt, uwrażliwiła na emocjonalną wartość otoczenia, a przy tym był to wspaniały relaks w kojącym otoczeniu przyrody. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone. (B.S.

Galeria Zdjęć