Wtorek, 1.12.2020
Name days: Blanka / Edmund / Natalia
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Z dynią w roli głównej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek 30 października przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. To bardzo cenne dla zdrowia, bogate w witaminy i inne składniki mineralne warzywo stało się inspiracją do wielu aktywności. Starszaki podczas całego dnia miały okazję dobrze się bawić, a jednocześnie wzbogacić swoją wiedzę o tym jesiennym smakołyku:  jaki jest, kiedy i gdzie rośnie, jak smakuje, czy pachnie? W strojach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy.  Dzieci wysłuchały wiersza o dyni, poznały też wesołą historyjkę obrazkową „Gapiszon i dynia”. Piłki schowane w pomarańczowych  woreczkach ozdobione zieloną kokardą zostały wykorzystane do zabaw ruchowych z elementami rywalizacji. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, starszaki wykonały „Dyniowe cudaki”, a także samodzielnie przygotowały medale z okazji Dnia Dyni. Zdobytą wiedzę sprawdziły w zabawie „Ile wiesz o dyni? – prawda czy fałsz”. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał świątecznego lizaka i balonika. Był to dzień wyjątkowy, pełen radości i bogatych wrażeń. (B.S.) 

Galeria Zdjęć