Środa, 3.3.2021
Name days: Kinga / Teresa / Hieronim
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zabawy walentynkowe przedszkolaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W pogodnej atmosferze i radosnym nastroju przedszkolaki obchodziły Walentynki. Na początku poznały zwyczaje związane z tym świętem, jego historię i tradycje. Z uwagą wysłuchały legendy o świętym Walentym. Przedszkolaki przebrane w czerwone stroje wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je, jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom czy rodzicom. Poznały słowo kocham w różnych językach, mówiły sobie komplementy i różne miłe słowa. Próbowały zdefiniować, co to znaczy kogoś kochać i jak można to okazać drugiej osobie. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych, tworzyły „krąg przyjaźni”.  Maluszki tego dnia ozdobiły owocami i cukrem pudrem oraz dżemem gofry, które nauczycielka wraz z pomocą upiekła dla dzieci z okazji Walentynek. Była to dla nich słodka niespodzianka i ciekawa zabawa. Namalowały też wielkie, czerwone serce, które stało się pomysłową fotobudką. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe czerwone baloniki i lizaki w kształcie serduszka, a także walentynkowe plakietki, które zakupiła Rada Rodziców. Dzieci tego dnia odkrywały, jak pięknym uczuciem jest miłość, przyjaźń, jak wielką ma siłę, jak wiele jest sposobów, by ją okazać drugiej osobie. Dla nas wszystkich był to dzień dobrych uczuć.(N.M.)

Galeria Zdjęć