Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Dzień Marchewki

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W piątek, 30 marca 2012r. grupa starszaków zaprosiła młodszych przedszkolaków, by wraz z nimi  świętować Dzień Marchewki. W strojach dzieci dominował kolor pomarańczowy. Po powitaniu wszystkich, którzy lubią marchewkę i dbają o swoje zdrowie rozpoczęła się wspólna zabawa.  Przedszkolaki wysłuchały krótkiej informacji  dotyczącej smacznego, pomarańczowego, pełnego witamin warzywa. Opowiadały, w jakich daniach i przetworach można je spotkać. Uczyły się piosenki „Urodziny marchewki”.
Następnie dzieci przystąpiły do rozwiązania zadań i zagadek ukrytych pod butelkami z marchewkowym sokiem. Dzieci rozpoznawały i kolorowały warzywa na rysunku,  pomagały Kubusiowi w znalezieniu drogi do ulubionego przysmaku. Z wielkim zapałem zakładały marchewkowy ogródek  i dowiadywały się, co robić, by wyrosły w nim piękne warzywa. Przedszkolacy losowali też  pytania dotyczące marchewki, odpowiadając na nie udowodnili, że uważnie słuchali wszystkich wiadomości i ciekawostek przemycanych przez nauczycielki podczas zaba
Dzieci z apetytem degustowały surówkę z  marchewki i soki marchewkowo-owocowe. Na zakończenie tańczyły i śpiewały piosenkę „Urodziny marchewki”.
Dzięki takim zajęciom, przedszkolaki wiedzą, że warzywa są źródłem witamin, że są potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz zachowania zdrowia. Nawyk spożywania warzyw warto  kształtować od najmłodszych lat. 

Galeria Zdjęć