Sunday, 23.6.2024
Name days: Adrian / Wanda / Zenon
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Pierwszy Dzień Wiosny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

21 marca 2012 r. wszystkie przedszkolaki przeszły ulicami Kotowiecka niosąc kukiełkę pani wiosny. Dzieci marszem i piosenką wyraziły swoją radość z powodu nastania długo oczekiwanej pory roku. Cieszyły się dostrzegając jej symptomy w przyrodzie. Pierwsze kwiatki, pąki na drzewach, biedronki, skaczące żaby, pierwszy motylek, młode kępki traw, wszystko to wywoływało uśmiech i wieki entuzjazm.

Po powrocie do przedszkola dzieci zaprojektowały suknię dla pani wiosny. Wykorzystując kolorowy papier i  bibułę,  wycinały, układały, kleiły kolejne elementy. Dzięki zgodnej współpracy suknia była wkrótce gotowa.Naklejona na arkusz szarego papieru pomogła dzieciom stworzyć cały wizerunek wiosny, który ozdobił przedszkolną salę. Korowód marszowy do piosenki „Daj rękę, wiosenko”,  w wykonaniu grupy starszaków,  uświetnił pierwszy dzień wiosny.

Galeria Zdjęć